Ostrov Thinadhoo

Thinadhoo a jeho okolí patří k mým nejoblíbenějším ostrovům nejen pro svou krásnou pláž, malý počet místních obyvatel, nádherné šnorchlování přímo z pláže, okolí, house reef - domácí útes, který je plný nádherných rybiček, polohu, ale také pro ostrov samotný. Při první návštěvě jsem se do ostrova a jeho okolí zamilovala. Nebylo vůbec jednoduché se na tento ostrov dostat, jelikož ostatní penziony a hotely, které na ostrově jsou, vlastní většinou Italové a Ti nepřijímají jiné hosty, než Italy. V době, kdy jsem se na ostrov vydala poprvé, vůbec nebylo jisté zda zde nějakého partnera budu mít nebo ne. Jakmile jsem objevila maledivskou společnost Plumeria Hotels & Resorts, okamžitě jsem je oslovila s nabídkou spolupráce. Věřte, že to na začátku nebylo vůbec jednoduché. Společnost patří ke špičce společností na Maledivách. Jsem opravdu velice ráda, že mohu být součástí a partnerem právě této společnosti.  

Všeobecné informace:

Vaavu Atoll je nejen jednou z nejvyhledávanějších potápěčských lokací, ale také z nejvyhledávanějších rybářských lokací na Maledivách.

Oficiální název ostrova: Thinadhoo (Dhivehi: ތިނަދޫ)

Ostrov byl znám jako "Mas Thinadhoo" (Fish Thinadhoo) tedy jako Rybí Thinadhoo, pro svůj bohatý podmořský život. Jak je výše zmíněno, ta nej lokalitka pro potápěče a vášnivé rybáře.

Vzdálenost od hlavního města Male'/letiště Hulhule' (MLE): 77.04 km (47.87 mil)

Délka ostrova: 0,630 km (0,391 mil) a Šířka ostrova: 0,200 km (0,124 mil)

Počet obyvatel (Census 2014): 132 (formálně). Na ostrově žije něco kolem 60 místních a víceméně je to personál penzionů a hotelů.

 

Doprava na ostrov a do hotelu je možná dvěma způsoby:

 

Hotelová rychlo loď

Rychlo loď jezdí denně, a to v 10 h. a v 16 h. z letiště/Male na Thinadhoo. Z Thinadhoo pak ráno kolem 7 h. a odpoledne po obědě. Časy se řídí dle odletů hostů a jsou známy večer před odjezdem z hotelu. Jedna cesta stojí 65 USD za jednu osobu. 

Veřejný trajekt

Trajekt (S jedním přestupem asi 6 hodin, neděste se, jedná se o krásnou plavbu.), rychlo loď (asi 1 h. 15 min.), hydroplán (asi 30 min.). Veřejný trajekt jezdí pouze 3x v týdnu a postupně, na pár minut staví na dalších dvou ostrovech. Odjezd z Male' v úterý, čtvrtek a neděli v 10:00 h. (Přílet do 8 h. ráno). Odjezd z Thinadhoo je v pondělí, středu a sobotu ráno. Příjezd do Male' je po 15:00 h. (Odlety po 18 h.) Cena: 1 osoba/1 cesta/53 MVR (3,5 - 4 USD)/kamkoliv. Rezervace jízdenek u naší CA. Atol je velice hezký a plavba na vzdálenější ostrovy jako je Thinadhoo je opravdu krásná. Cestou uvidíte spoustu krásných ostrůvků a luxusních resortů.

 

Občanská vybavenost: Molo, přístav, dvě malá bistra, spíše kavárny, pět obchodů, z toho dva se suvenýry a tři smíšené, s potravinami a drogerií, pláž (koupání v bikinách je povoleno), volejbalové hřiště, mobilní operátor, kabelová TV, mešita, centrum vodních sportů a aktivit, potápěčské centrum. Další důležitosti jako je policie, lékař, úřady atd. jsou na vedlejším ostrově Felidhoo, který je vzdálen pouze 5 minut rychlo lodí.

 

Banka/Bankomat: Na ostrově není banka ani bankomat. Chce to mít s sebou dostatečnou hotovost. Banka je v Male' a  bankomat na letišti. Na penzionech a hotelech je možné platit debetními nebo kreditními kartami. Měna, daně a platby na Maledivách. 

Bikini Beach: Ano, koupání v bikinách/plavkách povoleno.

Alkohol: Na ostrově ne, je to zakázáno!

Specialita: Na tomto ostrově na pláži nebo na blízkém sand bank (mělčina) či BBQ ostrově Hulidhoo, pořádáme symbolické svatby se speciální cenou jenom u nás a to od 700 - 800 USD za celý obřad včetně květin a dalšího.

Výlety: Na ostrově je centrum vodních sportů, potápěčské centrum a je možnost vyrazit na různé typy výletů a exkurzí, např. šnorchlování, potápění, výlet na sand bank, na resort Alimantha, ranní a noční rybolov. Více detailních informací, tipů a kontaktů naleznete v itineráři, který obdržíte pár dnů před Vaším odletem.

Hlavní příjem ostrova je z cestovního ruchu. Místní mají příjem z turistů, kteří navštíví ostrov, při exkurzi z resortů a teď i z lokálního cestování.

Plumeria, Thinadhoo, Vaavu Atoll

Exkluzivní ceny pro celý svět, prodej a marketing:

Cestovní agentura a cestovní kancelář "other way holiday" 

Lucie Mohelníková | Jednatelka | Sales & Marketing

 

Praha, Česká Republika, IČ: 72792159

 

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565, Skype: otherwayholiday

E-mail: info@otherwayholiday.com nebo rezervace@owh.cz,  Web: www.otherwayholiday.com

© Design webu, text a fotografie: Lucie Mohelníková, other way holiday 2015 - 2020

  • Facebook - Lucie
  • Facebook - other way holiday
  • Instagram - other way holiday
  • Facebook - Plumeria Maldives
  • Instagram - Plumeria Maldives